26.02.2015

jeszcze inaczej."Don't you run away, run away from me,
 I will run away from you"

Kim jestem? Inaczej.- Jest rzeka. Piękna, nieporównywalna, niepowtarzalna, zawsze nowa a nieprzemijająca. Rzeka życia. Rzeka-życie. Na rzece jest most. Arcydziwaczny. Most, który nie wie, skąd wziął się, nie wie też, po co wziął się, nie wie, czym jest, nie wie nad czym, nie wie nic, a wszystko wydaje mu się. Nie widzi ani nawet nie domyśla się płynącej pod nim rzeki życia. Wydaje mu się, że on jest rzeką życia. Ty jesteś tym mostem.
- - - 

- Kim jestem? Jeszcze inaczej.- Jest więzienie. W celi jest więzień, na wieży strażniczej jest strażnik. Ci dwaj są jedną osobą. Więzień jest jednocześnie swoim własnym strażnikiem, strażnik jest jednocześnie swoim własnym więźniem. Ale ci dwaj, więzień i strażnik, nie widzą, że każdy z nich jest jednocześnie jednym i drugim. Nie widzą tego, że są jedną osobą, bo są rozdzieleni, a są rozdzieleni, bo nie widzą, że są jedną osobą. Sytuacja iście arcywięzienna, bezwyjściowa. Bo kiedy nawet od czasu do czasu zdarza się więźniowi uciec z celi i z gmachu więzienia, to ucieka on ze swoim niewidzialnym strażnikiem na karku i w konsekwencji to, co wydawało mu się być wolnością, okazuje się być jedynie inną formą więzienia. Tak samo strażnik wracający po służbie do domu w miasteczku zabiera pod czapką niewidzialnego więźnia i nocą budzi się spocony i przestraszony, bo śni mu się to, co może śnić się strażnikowi, to mianowicie, że więzień czmychnął z więzienia. I choć mógłby ktoś powiedzieć, że – po mimo wszystko - jeden jest bardziej nieszczęśliwy (więzień), a drugi mniej (strażnik), to nie ma pomiędzy nimi istotnej, jakościowej, prawdziwej różnicy, jako że zarówno jeden, jak i drugi nie są szczęśliwi. Ty jesteś tym więźniem i tym strażnikiem, celą i wieżą strażniczą, całym gmachem więzienia i całą tak zwaną wolnością.

(Edward Stachura- Fabula Rasa, fragmenty)
- - -/jacket- lovelywholesale.com/ pants- tally weijl/ shoes- new look/ sweater- bik bok/  blouse- frontrowshop.com/ bag- mohito/ scarf- trademark/ photo- szymon zemła/


27 komentarzy:

 1. bluza rewelacyjna <3

  __________________
  wyprzedaż mojej szafy
  WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Cię Kobieto!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie muszę Ci mówić, że jesteś piękną kobietą, bo zapewne jesteś tego świadoma, dodam jeszcze mimochodem, babskim okiem, świetna stylizacja, w moim guście :)
  Zaintrygował mnie Ankh, osoby posługujące się tym symbolem, nie są nigdy nieświadome jego znaczenia, długie lata był mi jak amulet bez mała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki wielkie! puszczam oko!;)
   ankh... oczywiście, nie bez powodu;)

   Usuń
 4. Zdjęcia rewelacja, zadziorne, z pazurem, to jest to!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudo! Zdjęcia przykuwające, stylizacja zadzior i do tego ta bluza. Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny tekst, nieziemska kurtka, BOSKA STYLIZACJA :) jest moc :)

  www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. sweter pod spodem nie pasuje

  zapradzam do mnie , skomentowałam i liczę na to samo http://iamemilias.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi też troszkę nie pasuje ten sweter pod spodem. Ale sama takie uwielbiam nosić, więc wcale się nie dziwię, że Taki wybór :)Sama chcę zainwestować w kolejny Model EQUO z http://www.diversesystem.com/kolekcja-damska/swetry.html#1. Myślę, że i Tobie przypadłby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Beautiful outfit !
  http://www.khatstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. świetny zestaw i genialne foty!

  OdpowiedzUsuń
 11. świetnie! porządny blog! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. loving this look!

  http://fridaynightstyle.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. WOW! Genialna stylizacja! <3 Zadziorrrny Look ;)
  PS. Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń