26.02.2015

jeszcze inaczej."Don't you run away, run away from me,
 I will run away from you"

Kim jestem? Inaczej.- Jest rzeka. Piękna, nieporównywalna, niepowtarzalna, zawsze nowa a nieprzemijająca. Rzeka życia. Rzeka-życie. Na rzece jest most. Arcydziwaczny. Most, który nie wie, skąd wziął się, nie wie też, po co wziął się, nie wie, czym jest, nie wie nad czym, nie wie nic, a wszystko wydaje mu się. Nie widzi ani nawet nie domyśla się płynącej pod nim rzeki życia. Wydaje mu się, że on jest rzeką życia. Ty jesteś tym mostem.
- - - 

- Kim jestem? Jeszcze inaczej.- Jest więzienie. W celi jest więzień, na wieży strażniczej jest strażnik. Ci dwaj są jedną osobą. Więzień jest jednocześnie swoim własnym strażnikiem, strażnik jest jednocześnie swoim własnym więźniem. Ale ci dwaj, więzień i strażnik, nie widzą, że każdy z nich jest jednocześnie jednym i drugim. Nie widzą tego, że są jedną osobą, bo są rozdzieleni, a są rozdzieleni, bo nie widzą, że są jedną osobą. Sytuacja iście arcywięzienna, bezwyjściowa. Bo kiedy nawet od czasu do czasu zdarza się więźniowi uciec z celi i z gmachu więzienia, to ucieka on ze swoim niewidzialnym strażnikiem na karku i w konsekwencji to, co wydawało mu się być wolnością, okazuje się być jedynie inną formą więzienia. Tak samo strażnik wracający po służbie do domu w miasteczku zabiera pod czapką niewidzialnego więźnia i nocą budzi się spocony i przestraszony, bo śni mu się to, co może śnić się strażnikowi, to mianowicie, że więzień czmychnął z więzienia. I choć mógłby ktoś powiedzieć, że – po mimo wszystko - jeden jest bardziej nieszczęśliwy (więzień), a drugi mniej (strażnik), to nie ma pomiędzy nimi istotnej, jakościowej, prawdziwej różnicy, jako że zarówno jeden, jak i drugi nie są szczęśliwi. Ty jesteś tym więźniem i tym strażnikiem, celą i wieżą strażniczą, całym gmachem więzienia i całą tak zwaną wolnością.

(Edward Stachura- Fabula Rasa, fragmenty)
- - -/jacket- lovelywholesale.com/ pants- tally weijl/ shoes- new look/ sweater- bik bok/  blouse- frontrowshop.com/ bag- mohito/ scarf- trademark/ photo- szymon zemła/


27 komentarzy:

 1. bluza rewelacyjna <3

  __________________
  wyprzedaż mojej szafy
  WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 2. jak zawsze olśniewająca <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Cię Kobieto!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie muszę Ci mówić, że jesteś piękną kobietą, bo zapewne jesteś tego świadoma, dodam jeszcze mimochodem, babskim okiem, świetna stylizacja, w moim guście :)
  Zaintrygował mnie Ankh, osoby posługujące się tym symbolem, nie są nigdy nieświadome jego znaczenia, długie lata był mi jak amulet bez mała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki wielkie! puszczam oko!;)
   ankh... oczywiście, nie bez powodu;)

   Usuń
 5. Zdjęcia rewelacja, zadziorne, z pazurem, to jest to!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudo! Zdjęcia przykuwające, stylizacja zadzior i do tego ta bluza. Super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny tekst, nieziemska kurtka, BOSKA STYLIZACJA :) jest moc :)

  www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. sweter pod spodem nie pasuje

  zapradzam do mnie , skomentowałam i liczę na to samo http://iamemilias.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi też troszkę nie pasuje ten sweter pod spodem. Ale sama takie uwielbiam nosić, więc wcale się nie dziwię, że Taki wybór :)Sama chcę zainwestować w kolejny Model EQUO z http://www.diversesystem.com/kolekcja-damska/swetry.html#1. Myślę, że i Tobie przypadłby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Beautiful outfit !
  http://www.khatstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. świetny zestaw i genialne foty!

  OdpowiedzUsuń
 12. świetnie! porządny blog! ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. loving this look!

  http://fridaynightstyle.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. WOW! Genialna stylizacja! <3 Zadziorrrny Look ;)
  PS. Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń