25.06.2015

na słońcu.
"Hey you

Let's go someplace
Where we could be all alone
I don't want to sound cliche"Tak sobie siedzimy. Na słońcu. Pod nami łagodna woda, jasne piaski. Powietrze wisi, ciepłe i spokojne. Machamy nogami a dookoła mamy dystans. Patrzymy z daleka. Z boku. Nie ma lepszego miejsca niż  takie, w którym można patrzeć z boku. Na wszystko. 

A później, gdy to wszystko wyda się jeszcze dalsze i jeszcze bardziej rozmazane niż odbicie w tafli wody, można mrużyć oczy i być nieuważnym chociaż przez chwile. Łapać tylko powietrze i zielone spojrzenie oczu z ulubionej twarzy człowieka, który delikatnie, ale bardzo pewnie, trzyma właśnie twoją dłoń w swojej.

 - - -

/cape- primark/ shoes-@/ top / shorts-diy/ sunglasses- born86/ 


10.06.2015

trochę za młodzi i trochę na czarno."My life, your life
Don't cross them lines

What you like, what I like
Why can't we both be right?"

Odwracam się za siebie i widzę dokładne odbicie tego miasta. Kontury budynków, kilka drzew, słupy elektryczne, słupy ogłoszeniowe, ulice, samochody, połacie betonu. Kilka postaci. 
Młodzi ludzie, w czapeczkach z daszkiem i air maxach, szydzący z wszystkiego i mający czas na wszystko. Sylwetki odbijające się w szybach samochodów, wracających z etatów, narzekający na wszystko i nie mający czasu na nic. 
I my, trochę na czarno, trochę eleganccy i trochę w adidasach. Raz popołudniem wracamy z pracy, raz nad ranem wracamy nie wiadomo  skąd. Przejmujemy się rachunkami i nie przejmujemy się niczym. Za młodzi na prezydenturę i za starzy na bycie hipsterami z deskorolką. Słuchamy tej samej muzyki co kiedyś, ale gotujemy obiady. Nie wierzymy w reklamy, ale i tak wybieramy produkty znane z ekranu. Za mało śpimy, za dużo śpimy. Ciągle czujemy, że jeszcze mamy czas, doskonale nie mając ciągle czasu na nic. Ale dzisiaj, zachodzi już słońce, kończy się upał, wyłącz telefon, wyciągnij nogi. Odpocznijmy, połóżmy się, zapomnijmy. 
Dzisiaj nie trzeba już będzie o nic walczyć. 
Chociaż, nie mam pewności.

_ _ _


/bag- deezee.pl/ shorts/skirt-c&a/ top- select,sh/ shoes-  pretty walk shoes/ 


INSTAGRAM: