26.02.2015

jeszcze inaczej."Don't you run away, run away from me,
 I will run away from you"

Kim jestem? Inaczej.- Jest rzeka. Piękna, nieporównywalna, niepowtarzalna, zawsze nowa a nieprzemijająca. Rzeka życia. Rzeka-życie. Na rzece jest most. Arcydziwaczny. Most, który nie wie, skąd wziął się, nie wie też, po co wziął się, nie wie, czym jest, nie wie nad czym, nie wie nic, a wszystko wydaje mu się. Nie widzi ani nawet nie domyśla się płynącej pod nim rzeki życia. Wydaje mu się, że on jest rzeką życia. Ty jesteś tym mostem.
- - - 

- Kim jestem? Jeszcze inaczej.- Jest więzienie. W celi jest więzień, na wieży strażniczej jest strażnik. Ci dwaj są jedną osobą. Więzień jest jednocześnie swoim własnym strażnikiem, strażnik jest jednocześnie swoim własnym więźniem. Ale ci dwaj, więzień i strażnik, nie widzą, że każdy z nich jest jednocześnie jednym i drugim. Nie widzą tego, że są jedną osobą, bo są rozdzieleni, a są rozdzieleni, bo nie widzą, że są jedną osobą. Sytuacja iście arcywięzienna, bezwyjściowa. Bo kiedy nawet od czasu do czasu zdarza się więźniowi uciec z celi i z gmachu więzienia, to ucieka on ze swoim niewidzialnym strażnikiem na karku i w konsekwencji to, co wydawało mu się być wolnością, okazuje się być jedynie inną formą więzienia. Tak samo strażnik wracający po służbie do domu w miasteczku zabiera pod czapką niewidzialnego więźnia i nocą budzi się spocony i przestraszony, bo śni mu się to, co może śnić się strażnikowi, to mianowicie, że więzień czmychnął z więzienia. I choć mógłby ktoś powiedzieć, że – po mimo wszystko - jeden jest bardziej nieszczęśliwy (więzień), a drugi mniej (strażnik), to nie ma pomiędzy nimi istotnej, jakościowej, prawdziwej różnicy, jako że zarówno jeden, jak i drugi nie są szczęśliwi. Ty jesteś tym więźniem i tym strażnikiem, celą i wieżą strażniczą, całym gmachem więzienia i całą tak zwaną wolnością.

(Edward Stachura- Fabula Rasa, fragmenty)
- - -/jacket- lovelywholesale.com/ pants- tally weijl/ shoes- new look/ sweater- bik bok/  blouse- frontrowshop.com/ bag- mohito/ scarf- trademark/ photo- szymon zemła/


12.02.2015

efekty uboczne.
"I make you believe that I'm a changed girl
That I'm honest good and pure

Then I'll drag you through my shit again
'Cos I know you love me more"Na środku ulicy. Na przejściu dla pieszych. Pośrodku kałuży. 
Rano, w południe i wieczorem. Przy kasie w markecie. 
Stoję zdziwiona. Prawie z otwartymi ustami. 
Myślałam, że już mi się to nie przydarzy. Myślałam, że i tak jestem już tak bardzo ostrożna, że aż bywam cyniczna- więc niemożliwe! 
A w tej grze nie można przegrywać. Gra towarzyska, gry międzyludzkie- niepisane zasady, od dwóch do kilku osób, bez pominięcia punktacji. Brak instrukcji dołączonej do zawodników. 
I stoję nadal przy tej ladzie w piekarni, taka cholernie zdziwiona. Czuję jakby moje brwi oscylowały na stałe w okolicach sufitu i zakurzonych świetlówek. Sprzedawczyni coś do mnie mówi, a ja mam tylko szeroko otwarte oczy. Pyta czy zapakować, jakby wszyscy zjadali swoje ciastka zazwyczaj właśnie na jej ladzie, okruszki wrzucając do kasy fiskalnej. A ciastko miało pomóc, zamknąć usta, smacznie i jagodowo. Jakby cukier we krwi mógł niwelować zdziwienie i skutki uboczne powstałe w wyniku zaufania drugiemu człowiekowi.
- - -


/top- lovelywholesale.com / shorts, shoes-@/ socks-gatta/ jewerly- @,h&m, diy/ photo- Szymon Zemła & me/


05.02.2015

Game Girl! Is't the 90s!"It's the 90s baby,
Let's party like it's 1990"

Getry, jeansy, Tamagotchi, Game Boy, płyty CD, Clinton, Di Caprio, Kate Moss, pokemony, Shazza, disco polo, elektro-dance, techno, Alf, gazeta Bravo, Backstreet Boys, oranżada, frugo, MacGyver, Słoneczny Patrol, Cobain, grunge, Adidas, katany, flanele, ortaliony, Randka w Ciemno, Mortal Kombat, Need For Speed, hipermarkety,Andrzej Gołota, O.N.A, program "Idź na całość", koturny, Britney Spears, kasety, kicz, księżna Diana, Benny Hill, Spice Girls, Roxette, The Kelly Family, Bajm, Republika, Michael Jordan,  Owca Dolly, Wystrzelenie teleskopu Hubble’a, muzyka pop, Wałęsa, Kwaśniewski,Michael Jackson, Beverly Hills 90/210, Przyjaciele, bluzy, Barbie, Świat według Bundych, Drużyna A, Doktor Queen, Żółwie Ninja, wieże do słuchania muzyki, VHS, gumy Turbo, zimne lody, Archiwum X, Elektonika, Moda na sukces, polonez i maluch, Czarodziejki z księżyca, naklejki, segregatory z karteczkami, Eurobiznes, Zorro, jojo, guma do skakania, Lego, bransoletki z muliny, Kiler, lody wodne,gołe brzuchy, Chodaki, Power Rangers, tribale, brokat, tipsy i koszmarne fryzury. 
Piękne lata 90'.
---
Na dole macie też kolorowy twór w postaci video clipu do którego muzykę zmixował Dj Bednar.

I nie zapomnijcie włączyć HD! ;)

Play Hard & Enjoy !
---/1/- shirt- Marc Cain/  skirt, bra- H&M/
/2/- body, jacket- vintage/ shorts- kiss/ jewerly-@/
/photo & video- Szymon Zemła & me/
/MUSIC MIX- Dj Bednar /!PLAY BABY!