29.01.2015

Sezamie, otwórz się.
"Come on, baby, c'mon, c'mon darling,

Let me steal this moment from you now.
Come on, angel, c'mon, c'mon, darling,
Let's exchange the experience"

Najmniejszy i najbardziej niepozorny pstryczek. Mały przycisk schowany gdzieś niespodziewanie pod twardą obudową. Szukasz, szukasz i nie ma. Przypadkiem dotkniesz i znajdujesz, jest, kto by się spodziewał, że właśnie tam. Jakiś gest, zupełnie przelotny, ukradkowe spojrzenie. Światło wpadające właśnie tak. Słowo, jedno słowo, może zdanie, jakiś wers wyrwany z kontekstu albo i nie. Dźwięk, muzyka, ten głos. Zapach. Zapach, który tak niesamowicie wraca o różnych porach, w biegu, w tramwaju, na klatce schodowej i w kolejce. Ten nieprzewidywalny sygnał, zawsze bez ostrzeżenia. Mrugnięcie. Abrakadabra. Abrakadabra i tracisz kolana. Tracisz głowę. Nie wiesz co się dzieje, zaczynasz zachowywać się sprzecznie i niedorzecznie. I każdy ma jakieś swoje "Sezamie, otwórz się". I otwierasz mu. Otwierasz temu Ali Babie,który przez przypadek posiadł magiczną formułę. Ali Babie i jego wszystkim rozbójnikom.
---/coat- romwe/ pants- terranova/ sweater- hand made/ bag- vintage+diy/ shoes- sequin.pl/


22.01.2015

granice."No one has said what the truth should be,
And no one decided that I'd feel this way,
If you felt as I,
Would you betray yourself.But you can't deny how I feel,
And you can't decide for me."


Wchodząc w dorosłość myślisz sobie, że nigdy nie będziesz pracować ponad miarę, nie pozwolisz żeby praca zmieniała Twoje plany, szef Tobą pomiatał, nadmiar obowiązków odbierał entuzjazm. Kilka lat później znów zarywasz kolejną noc żeby na czas skończyć projekt, który powinien i tak być zrobiony już na wczoraj.
-

Nigdy nie potraktuję nikogo niesprawiedliwie, nie oskarżę bezpodstawnie, nie ugodzę złym słowem tylko po to żeby wygrać, udowodnić swoją rację lub wyższość. Aż pewnego dnia w twoim życiu wybucha taka wojna, że zaczynasz rzucać błotem. We wszystkich. Na oślep i dotkliwie.
-

Ona zawsze myślała, że nigdy nie będzie dziewczyną, która chodzi do łóżka z nowo poznanymi mężczyznami już na pierwszej randce. Ostatnio zdarza jej się to już po pierwszym drinku.
-

On zawsze uważał, że wykształcenie i ciężka praca to solidna podstawa każdej kariery. Awanse nie powinny być przecież przyznawane poprzez osobiste znajomości i jakiekolwiek konotacje. Do dnia kiedy dzięki swojemu kumplowi z młodszego asystenta mógł wreszcie zostać managerem.
-

Gdyby ktoś powiedział Ci kiedyś, że będziesz z tym facetem tylko dla własnych korzyści jakie czerpiesz z tej znajomości, nie uwierzyłabyś. Przecież ufałaś, że najważniejsza jest miłość, uczucia, porozumienie, bliskość i zaufanie. A teraz kochasz tylko te wszystkie prezenty.
-

Używki to straszne bagno. Niszczą życie- powtarzałeś swojemu przyjacielowi,który nadmiernie lubił alkohol. Później pamiętasz już tylko swojego pierwszego papierosa. Nagle narobiło się tyle problemów z którymi ciężko było sobie poradzić a marihuana dawała przecież chwilowe poczucie relaksu.
-

Granice ?
-

Sama, o granicach wiem tyle, że raz przesunięte stosunkowo rzadko pozostają długo w tym samym miejscu.
-/shirt- Marks&Spencer/ pants- bershka/ shoes- even&ootd, zalando.pl/ 13.01.2015

Quo vadis?" Whoa, come with me now

I'm gonna show you how "Pani Krysia z naprzeciwka śpieszyła się dziś do marketu żeby dopełnić swojej listy zakupów, w planach miała upieczenie ciasta. Reszta była już przygotowana na przyjazd jej synów. 


Podczas zakupów, Aśka, zawsze wie czego potrzebuje. Spośród produktów zawsze wybiera te,które nie zawierają glutenu. Przebiega między regałami z prędkością światła, nie ogląda jednej rzeczy po kilka razy z niezdecydowaną miną.

Marta zawsze chciała zostać matką. Mieć męża, rodzinę. Ciepły dom. Tworzyć podstawową grupę społeczną, wypełniać z misją i szczęściem swoją tradycyjną, kobiecą rolę, którą dla siebie wyznaczyła. 

Adam ma firmę. Zawsze chciał mieć firmę. Być panem prezesem. Może jeszcze nikt nie mówi do niego vel prezesie, ale biznes się pomału rozwija. Adam chyba też.

Kaśka, którą pamiętam z podstawówki, wyjechała za granice. Ma plan zarobienia dobrych pieniędzy, później może zostanie kosmetyczką, znajdzie sobie przystojnego faceta i będzie szczęśliwa.

Tomek studiuje na Uniwersytecie Rolniczym i trenuje. Obie rzeczy idą mu świetnie. Zawsze jest w ruchu, gdzieś biegnie i mówi, że w końcu przebiegnie maraton. 

Sąsiad z mieszkania obok, jak zwykle, wcześnie rano wychodzi do pracy. Jest zadowolony ze swojej pracy, zawsze wygląda schludnie i zawsze ma czyste buty. Żona wita go w drzwiach kiedy wraca.

I ja idę i idę. Nagle przystaję, patrze, rozglądam się, a wszyscy wyglądają jakby wiedzieli dokąd mają iść. 
Tylko ja jedna nie.

---


/shoes- lovelywholesale.com / fur- h&m/sh/ pants- cubus/ beanie- diy/ blouse- h&m/ bag- mohito/ gloves- tally weijl/


06.01.2015

do tej samej wody.
" I am weak, I admit 
Wash my soul "


Zanurzanie to proces. 
Najpierw dłonią sprawdzasz czy temperatura jest odpowiednia. Zakręcasz kurki. Chwytasz się jedną ręką lakierowanego, białego brzegu. Jedna stopa w wannie. Temperatura, oczywiście, najczęściej okazuje się nadal nie odpowiednia. Za ciepła, za zimna. Dwie stopy. Potem brzuch, serce, szyja. Granica wody. Granica zamykana oczu, wstrzymywania oddechu, znikania. Woda szczelnie wypełnia ciszę wokół Ciebie. A pod wodą jest cicho, jest głucho, jest pusto. Świat nad wodą wydaje się nierealny, oddalony, zamknięty w szklanej, zdeformowanej, gęstej kuli. Pod wodą znika czas. A woda przepływa ponad czasem. Droga Wodo, czyje stopy obmywałaś wcześniej? Jakie dłonie czyściłaś z historii? Jakie usta...

Granica wody. Wystawiasz tylko nos. Bierzesz oddech. Mocno, całkowicie. Płuca napełnia powietrze, haust życia wypycha Cię i unosi lekko w górę, na powierzchnię, na świat. Krople toczą się po ciele zgodnie z prawem grawitacji, nie omijają oczu, wracają do źródła. I wiesz, są takie sprawy, które wyglądają zupełnie jak przechodzenie przez rzekę. To takie oczywiste, ale nadal tak często zapominasz. 
Jeśli wejdziesz do wody nie licz na to, że pozostaniesz suchy, nie licz na to, że na drugim brzegu nie będziesz mokry. 

---

/jacket- frontrowshop.com/ shoes- @/ photo- szymon zemła & me/