28.01.2014

Maleficent.


"Przecież, tak czy inaczej, nasze zachowania względem siebie to pasmo niezręczności. Dłubiemy sobie nawzajem w sercach, w oczach, w wątrobach, straszymy się, sprawdzamy, przewiercamy na wylot. Duchowa strona człowieka nie podlega żadnej ochronie. To aż śmieszne: na robienie zwykłych domięśniowych zastrzyków trzeba mieć specjalne pozwolenie, ale majstrować przy duszy ludzkiej może praktycznie każdy, kto zechce: ksiądz, agitator, kochanek, przechodzień, nikt."

Agnieszka Osiecka "Czarna wiewiórka"

/necklace, bracelets- @/ rings- h&m/ earrings-claire's/


/make-up/ lipstick- h&m/ eyeshadow- paese/  photo- Szymon Zemła & me/

22.01.2014

burgundy leather. on the lips.

"This mess we're in
And ohhh...
The city sunset over me"
Ile razy można się rozczarować żeby nadal jeszcze i ciągle wierzyć i ufać? Lepiej podejść do życia z pesymizmem i mieć na wszystko małe oczekiwania żeby nie musieć się rozczarować, a móc miło zaskoczyć, czy lepiej dać się ponieść optymizmowi i entuzjazmowi, który łatwo zgasić codzienną szarością, ale który niesie buty ciut wyżej nad ziemią i daje jasne spojrzenie na przyszłość?
Jakieś podpowiedzi?

Dosłownie dzień przed nadejściem prawdziwej zimy, (wiecie śnieg, mróz i te sprawy), udało się zrobić zdjęcia na których jestem w stanie przeżyć bez grubego płaszcza i nie obrosnąć warstwą szronu. 
Fryzurę sponsoruje 'atelię' Mroźny Wiatr.

Miejcie miły wieczór, a ja idę rozmyślać jak jutro ubrać eleganckie buty i zachować życie na tych krzywych, dziurawych, ośnieżonych i oblodzonych chodnikach. Trzymajcie kciuki. :)/sweater, jacket, leather bag, leather pants- vintage/ shoes- new look/ photo- Szymon Zemła & me/


18.01.2014

Black dressed in pink.


"So in a manner of speaking
I just want to say 

That just like you I should find a way 

To tell you everything 
By saying nothing. "

Widziałam ostatnio na prawdę świetny, różowy płaszcz. Serio różowy, cały. Czy persona w różu to jeszcze persona? Co na to czerń?

Futrzana, pudrowa kamizelka to jedna z niewielu rzeczy (które mogę wymienić na palcach jednej ręki) w różowym odcieniu w mojej szafie. Trudno jednak zaprzeczyć,że ta barwa wyśmienicie kusi oczy. Jednak bez obaw, nie zmieniam się naglę w miłośniczkę hello kitty.

Muzyka dziś piękna, na prawdę piękna, sprawdźcie. Lepsza niż cokolwiek mogłabym Wam dziś napisać (lub kiedykolwiek). Płynna, mgliście otulająca i wypełniająca miękko. I słowa, co powiedzieć, nie mówiąc nic. Smacznego.

Różowego weekendu.

/jacket- c&a/ fur vest- hot&delicious/ leggins, shoes- new look/ sunglasses- born86/ hat- vintage/ bag- @/ photo- Szymon Zemła & me/


14.01.2014

crystal elf.
„- To taki zimny świat, pozbawiony czegoś... więcej. - Wprost przeciwnie – odparł elf. – To lepszy świat. Miejsce, w którym sami odpowiadamy za własne czyny, w którym możemy być dla siebie dobrzy, ponieważ chcemy i ponieważ tak należy, a nie dlatego, że wpojono nam strach przed karą boską. Nie zamierzam mówić ci, w co masz wierzyć, Eragonie. Lepiej nauczyć się myśleć krytycznie i samemu móc podjąć decyzję niż przyjmować ślepo poglądy innych.”
 -Christopher Paolini "Najstarszy"„Umysł elfa odpoczywa błądząc po dziwnych ścieżkach marzeń, chociaż ludzie nie nazwaliby tego spaniem.”
-J.R.R Tolkien 
/ear cuff- @/ photo- Szymon Zemła & me/

08.01.2014

colors under the eyelids.


"Turn up the lights in here baby

Extra bright, I want y'all to see this

Want you to see all of the lights"

Mieniące się kolory pod zaciśniętymi powiekami. 
Brązowy, czerwony, żółty, zielony, purpurowy.
Czarny.
Białe, ulatujące szybko wzory zmieniają się. Odlatują w motylich ciałach.
Jedna strona skrzydeł jest barwna, druga ciemna.

Trzeba mi tych ferii tęczy po zamknięciu oczu.
Pomysłów, które długo nie dają mi usnąć. 
Tych biegnących swoją dziwną ścieżką niewidoczną oczami otwartymi.
Nie wiadomo skąd. Najlepiej.

Kolorowych (prze)błysków. Choćby tylko czarno-białych.
/shoes- deezee.pl/ pants- topshop/ t-shirt- mango/ bag-@/ beanie- atmosphere/ fur collar- simple/ necklace- house/ photo- Szymon Zemła & me/


04.01.2014

Yearly Review.

Witajcie w 2014! :) 
Na początek trochę wspomnień czyli przegląd wyglądów opublikowanych na blogu w ciągu zeszłego roku.
Które zestawy najbardziej przypadły Wam do gustu, jacy są Wasi faworyci? :))
---
Which look is best??